Dla kogo ślub humanistyczny?

Utarło się przekonanie, że ślub humanistyczny (inaczej zwany ślubem symbolicznym) jest dla rozwodników i dla par LGBT+. Otóż nie do końca. Bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką ceremonię „zafundowała” sobie każda Para marząca o uroczystości wyciskającej łzy z oczu.

Czym charakteryzuje się taka ceremonia?

Taka ceremonia jest niezwykłym duchowym przeżyciem. Wiesz, czym się charakteryzuje?

  • Własnoręcznie pisane przysięgi
  • Dowolne miejsce na ceremonię
  • Brak sztywnych ram i czasu trwania takiej uroczystości

To wszystko sprawia, że można ją dopasować do swojego wyobrażenia o idealnym ślubie.

Wzruszenia są w pakiecie.

Nie łudźcie się, że unikniecie ocierania łezki albo ciarek na całym ciele. Przecież to nie jest sucha cywilna ceremonia. To jest ogromne wewnętrzne przeżycie.

Minusy ślubu symbolicznego?

Niestety nie wywiera żadnych skutków prawnych. Możecie podpisać dokument, możecie go oprawić w ramkę. Niestety taki ślub nie spowoduje, że w oczach państwa polskiego, będziecie mężem i żoną, mężem i mężem czy żoną i żoną.

Wobec siebie, zgromadzonych świadków, rodziny i bliskich – tak! Jednak nie w oczach prawa.

Jak, zatem, sprawić, aby taka ceremonia miała wydźwięk ceremonii cywilnej?

Na pierwsze 10 minut jej trwania zaprosić urzędnika USC, aby udzielił Wam ślubu zgodnie z przepisami 🙂 Bardzo prosty case – wilk syty i owca cała, czy jakoś tak…

Niestety nie dotyczy to par jednopłciowych – w naszym kraju, nadal ta opcja jest niedostępna.

Jak zorganizować uroczystość symboliczną?

Jeśli masz „wygadanych” przyjaciół, którzy nie boją się wyzwań i bycia w centrum uwagi – możesz to wszystko zrobić w zaciszu domowego ogrodu. Przygotujcie miejsce na ceremonię – trochę kwiatów i miejsca siedzące dla gości. Napiszcie przysięgi i poproście przyjaciela, aby wcielił się w rolę celebransa i poprowadził ceremonię według Waszego scenariusza. Można powiedzieć, że to tyle 🙂

Jeśli macie fundusze, a jednocześnie nie lubicie planowania takich wydarzeń – zgłoście się do wedding plannera – on Wam wszystko ogarnie. Dobrą opcją jest też zapytanie bezpośrednie do firm zajmujących się udzielaniem” takich ślubów – niektóre z nich mają nawet opcję z dekoracjami.

Cieszcie się swoim dniem, spędźcie go najlepiej jak potraficie i wspominajcie z łezką w oku!

ślubny teledysk